Személyes és helyi identitással összefüggő választások és krízisek

Oktató(k)

Dr. Tiringer Aranka tanszékvezető főiskolai docens, Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola

Kurzus leírása

A kurzusra 2019 őszén személyes jelenlét keretében, 2020 őszén hibrid formában került sor.

A kurzushoz online csatlakozó hallgatók az MS Teams felületét használták. Az előadások anyagát rögzítettük, hogy a hallgatók közül minél többen tudjanak bekapcsolódni a szakmai munkába. A hallgatók a közös beszélgetésekben való részvétellel és reflexív esszékkel teljesítették a kurzust. A kurzus első felében a krízisek általános jellemzőivel ismerkedtünk meg, majd közösen csoportosítottuk őket. Egy történeti áttekintést követően a kríziseket leggyakrabban kiváltó eseményekről beszélgettünk, majd a krízisek idődimenziójára és dinamikájára is kitértünk. A krízisállapot szakaszait és a krízisek kimenetelét példákon szemléltettük. Megismertük a krízisek kommunikációs sajátosságait és a krízisintervenciós szempontokat. Beszélgettünk az öngyilkossággal kapcsolatos mítoszokról, tévhitekről és tabukról. A kurzus második felében került sor a megküzdés témakörének feldolgozására. A pszichológiatörténeti bevezetőt követően az elhárító mechanizmusokról és azok egyes lépéseiről volt szó, és beszélgettünk a megküzdés különböző típusairól, továbbá a poszttraumás növekedés, fejlődés lehetőségeiről is.

A kurzushoz kapcsolódó prezentációk letölthetőek:

Személyes és helyi identitással összefüggő választások és krízisek