A kutatás játéka, a játék kutatása című szakkurzus

Oktató(k)

Dr. Pachner Orsolya Csilla az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar Szombathelyi Pedagógiai és Pszichológiai Intézetének egyetemi adjunktusa

Kurzus leírása

A kurzus a 2020/2021-es akadémiai év kutatásának fókuszában álló új közösségi táblajáték megalkotásához kapcsolódott azzal, hogy beavatta a hallgatókat a játéktevékenység pszichológiájába.

A kurzus a következőképpen épült fel: a hallgatókkal körbejártuk a játék különböző megközelítéseit, a pszichológiai elméletek sajátosságait, akik megismerkedtek a főbb pszichológiai játékelméletekkel (különösen Piaget, Winnicott elképzeléseivel). Nógrády művén keresztül a hallgatók megismerhették a játék funkcionális megközelítését, illetve azt is, hogyan kutatták a játék miértjeit a századfordulón. Érintettük Grastyán Endre játékkal kapcsolatos kutatásainak pszichológiai relevanciáit. Végül összefüggéseket kerestünk a pszichológiai játékfogalom és a pszichés és kulturális fejlődés között.

A 15 órás kurzushoz az hallgatók az MS Teams felületen online tudtak csatlakozni. Az előadások anyagát rögzítettük, hogy a hallgatók közül minél többen tudjanak bekapcsolódni a szakmai munkába.